Gruzija - rokdarbniekiem!

08.08.2022.-16.08.2022.
CENA: 975 eiro

 

Gruzija vilina ceļotājus. Atvērtu un plašu sirdi. BET. Šis nebūs klasisks ceļojums, lai baudītu viesmīlību, smeltos kolorītu, izzinātu kultūru, priecētu acis ar elpu aizraujošiem dabas skatiem un elpotu atspirdzinošo kalnu gaisu, piedalītos slavenajās gruzīnu maltītēs un pašiem tās gatavotu, baudītu vīnu, apgūtu tostu mākslu, gūtu baudu miesai un garam – sēra pirtīs, iepazītu mītiem un leģendām apvīto Gruziju, kas, nenoliedzami, būs daļa no kopīgas pieredzes, JO… Mūsu galvenais mērķis ir  IEPAZĪT LIETIŠĶĀS MĀKSLAS UN AMATNIECĪBAS TRADĪCIJAS - GRUZIJĀ! 

 

1.diena. 08.08.2022. Rīga – Tbilisi.
Tikšanās Rīgas lidostā plkst. 21.05, lidojums Rīga – Tbilisi. Izlidošana plkst. 23.05. Ielidošana Tbilisi plkst. 03.30. 

2. diena. 09.08.2022. Tbilisi.
Atpūta un brokastis viesnīcā.
Tbilisi apskates ekskursija. Apskatīsim Gruzijas galvaspilsētas lepnumu - Sameba Svētās Trīsvienības katedrāli, kas ir viena no pasaulē lielākajām un augstākajām celtajām  katedrālēm pasaulē. Apskatīsim Metkhi templi, pacelsimies Narikala citadelē – cietoksnī, kas ir Tbilisi vecpilsētas sirds un dvēsele ar ainaviskiem skatiem pāri pilsētai, vēlāk atgriezīsimies vecpilsētā, apskatot Abanotubani rajonu ar 19. gs. austrumu stila dzīvojamām mājām un sērūdeņraža avotiem.
Pēc Tbilisi apskates ekskursijas, viesosimies uzņēmumā “Papanaki” - šeit varēsim ielūkoties gruzīnu tautastērpu tapšanas procesā, iegūstot informāciju par tērpiem un varēsim “pielaikot” gruzīnu tautastērpus.
Vakariņas restorānā, lai baudītu gruzīnu nacionālo virtuvi, baudītu vīnu, mūziku un dejas!
Nakts viesnīcā Tbilisi.

3. diena. 10.08.2022. Tbilisi.
Brokastis viesnīcā.
Gruzijas amatniecības asociācijas apmeklējums – tiksimies ar asociācijas pārstāvjiem un uzzināsim no meistariem informāciju par amatniecības tradīcijām Gruzijā.
Šajā dienā apmeklēsim arī “Meistaru asociācijas” muzeju-veikalu, kurā varēsim satikt domubiedrus -  izšūšanas mākslā, kas strādā pie dažāda veida izšuvumiem Gruzijā. Atsevišķus darbus redzēsim arī uz vietas un uzzināsim interesantus faktus par gruzīnu  izšūšanas tehnikām, kā arī iegādāties tos.
Tāpat apmeklēsim Gruzijas tautas un lietišķās mākslas muzeju Tbilisi. Lieki bilst, ka pirmajā stāvā apmeklētājus uzrunā portrets, zem kura latviešu valodā parakstīts "Jūlijs Straume", un Kaukāza tautu paklāju raksti, ko latviešu mākslinieks vāca, dzīvojot Gruzijā.
Ieguvuši jaunu pieredzi lietišķajā mākslā un amatniecībā, būsim pelnījuši meistarklasi gruzīnu ēdienu gatavošanā. Piedalīsimies gatavošanas procesā un pēc tam paši nogaršosim pagatavoto. Nakts viesnīcā Tbilisi.

4. diena. 11.08.2022. Kahetija.
Gruzīni mēdz teikt, ka viesis ir Dieva dāvana! Tieši šodien izzināsim – vai tā ir?  Pēc brokastīm dosimies uz kalnu ieskauto un auglīgo vīna reģionu - Kahetiju – kur vīna darīšanas māksla tiek nodota no paaudzes paaudzē.
Pa ceļam uz Signagi varēsim ielūkoties Gruzijas nacionālās maizes "Tonis Puri" cepšanas procesā – maize tiek cepta māla katlā, kas tiek karsēta ar malku. Tonis nozīmē  - māla pods un puri – maize.
Tāpat  pa ceļam apskatīsim Bodes klosteri - vienu no nozīmīgajām reliģiskajām vietām Gruzijā. Šis sieviešu klosteris celts Sv. Nino apbedīšanas vietā. Nino esot izgājusi cauri visai Gruzijai dziedinot slimos, atbalstot nelaimē un bezcerībā nonākušos cilvēkus, kā arī pirmo reizi Gruzijas zemē iespraudusi krustu, kurš bijis veidots ar viņas matiem sasietām divām vīnstīgām . No vietas, kur kādreiz atradās šis klosteris, paveras brīnišķīgs skats uz Alazani ieleju.
Tālāk dosimies uz Signagi – “mīlestības pilsētu”.
Pēc Signagi apmeklējuma ceļš vedīs uz Magharo ciematu, kur apmeklēsim vietējo ģimeni, kura audzē zīdtārpus un, kas paši ražo zīdu, pastāstot interesantus faktus par zīda pavediena un auduma izgatavošanas procesu.
Vakariņas pie ģimenes ar gardu ēdienu, vīnu un čaču – gruzīnu degvīnu.
Nakts viesnīcā Telavi.

5. diena. 12.08.2022. Kahetija.
Brokastis viesnīcā.
Šodien, pirms atgriezīsimies Tbilisi, apskatīsim Telavi, ko dēvē par Kahetijas galvaspilsētu, kur atrodas viens no lielākajiem kokiem Gruzijā. Tas ir ne tikai milzis, bet arī vairāk nekā 900 gadus vecs. Apmeklēsim arī vīna darītavu “Shumi”. Un ne mazāk būtiski, apskatīsim darbnīcu “Tušetijas paklāji”, kas ierīkota tradicionālā 19. gs. mājā, kur apmeklētāji var apskatīt  šī mazā uzņēmuma darbinieku ražotos amatniecības izstrādājumus. Mājas otrā stāvā  atrodas stelles un krāsošanas iekārtas. Izstāžu zālē iespējams apskatīt dažādus paklājus un adītus rokdarbus. Apmeklētāji var piedalīties vilnas kāršanas un dabiskās krāsošanas, dzijas vērpšanas, filcēšanas, paklāju aušanas un čiti (Chiti) (tradicionālās čības) adīšanas procesā. Pirmajā stāvā iekārtotais vecais vīna pagrabs “Vectēva Zurabo vīna pagrabs” piedāvā apmeklētājiem vīnu un citu dzērienu degustāciju. Varēsiet arī nogaršot dažus gardus tušetiešu ēdienus.
Nakts Tbilisi.

6. diena. 13.08.2022. Ananuri – Gudauri - Kazbegi.
Brokastis viesnīcā.
Šajā dienā apskatīsim Ananuri viduslaiku pili Žinvali ūdenskrātuves krastā, kā arī Gregeti Svētās Trīsvienības baznīcu, kas atrodas 2200 m v.j.l., no kura labvēlīgos laika apstākļos iespaidīgais skats uz Kazbegi kalnu. Šī būs īstā diena, lai apmeklētu arī filcēšanas (filca) amatniecības galeriju, kur apskatīsim dažādus filcētus meistardarbus un izzināsim  gruzīnu filca izstrādājumu gatavošanas tradīcijas.
Vakariņas un nakts Tbilisi.

7. diena. 14.08.2022. Tbilisi.
Brokastis viesnīcā.
Pēc brokastīm dosimies uz Gruzijas vēstures memoriāla/hronikas pieminekli, kas atrodas netālu no tā sauktās – Gruzijas jūras (mākslīgi veidota ezera) un atspoguļo Gruzijas vēsturi. 
Tāpat apmeklēsim vietējo keramikas darbnīcu, kur varēsim  uzzināt keramikas izstrādājumu izgatavošanas un apgleznošanas pamatprincipus Gruzijā.
Pelnīts vakars atpūtai - sēra pirtīs - Abanotubani. Kā jau izzinājām – Abanotubani - ir nozīmīga Tbilisi pilsētas vēsturiskā daļa. Sēra pirtis ir slavenas ar savu dziedinošo efektu. Tik slavenas, ka Puškins un Dimā nesmādēja!
Vakariņas un nakts Tbilisi.

8. diena. 15.08.2022. Tbilsi – Mtskheta - Uplistsikhe.
Brokastis viesnīcā.
Šodien apskatīsim - Mtskhetu - senās  Gruzijas galvaspilsētu, kas iekļauta UNESCO.
Tāpat viesosimies glazēšanas darbnīcā pa ceļam uz Uplistsikhi, kas ir viena no vissenāk apdzīvotajām vietām Kaukāzā, izzinot gruzīnu glazēšanas darināšanas paņēmienus un  vēsturi (gruzīnu valodā glazēšanu sauc par minankari).
Vakariņas un nakts Tbilisi.

9. diena, 16.08.2022. Tbilisi – Rīga.
Agri no rīta transfers uz lidostu. Izlidošana plkst. 04.15. Ielidošana Rīgā plkst. 06.40. 


CENĀ IEKĻAUTS:
- lidojums Rīga – Tbilisi – Rīga (aviokompānija airBaltic, rokas bagāža – 8 kg un nododamā bagāža – 20 kg);
- transfers komfortablā mikroautobusā no lidostas uz viesnīcu un no viesnīcas uz lidostu un citiem galamērķiem saskaņā ar programmu;
- 8 naktis viesnīcā, 3* (Tbilisi un Telavi) - viena vieta divvietīgā numurā;
- 8 brokastis (no 09.08.-16.08.2022.);
- vakariņas – 2., 6., 7. un 8. diena;
- meistarklase gruzīnu ēdienu gatavošanā – 3. diena;
- vakariņas pie ģimenes – 4. diena;
- vakariņas “Vectēva Zurabo vīna pagrabā” – 5 diena;
- tikšanās ar Gruzijas lietišķās mākslas un amatniecības meistariem (2., 3., 4., 5., 6., 7. diena);
- vīna darītavas “Shumi” apmeklējums (5. diena).;
- sēra vannu apmeklējums (7. diena);
- ieejas biļetes;
- grupas vadītāja pakalpojumi ceļojuma laikā;
- krieviski / angliski runājoša vietējā gida pakalpojumi ekskursiju un meistarklašu laikā.

 

CENĀ NAV IEKĻAUTS:
- pusdienas, vakariņas dienās, kad tas nav atzīmēts "Cenā ietilpst";
- personīgie izdevumi, kā arī suvenīri un produkcija, ko iespējams iegādāties;
- dzeramnaudas gidiem/transporta līdzekļu vadītājiem (jo tās pieņemts dot, ja apmierina sniegtais pakalpojums un serviss);
- veselības apdrošināšana.

 

APMAKSAS NOTEIKUMI:
- avansa iemaksa 3 dienu laikā pēc rezervācijas veikšanas 100 eiro apmērā;
- atlikusī apmaksas summa un naudas atgriešana ceļojuma atcelšanas gadījumā - pēc individuāli sastādīta plāna un vienošanās, bet ne vēlāk kā līdz 08.07.2022.!

 

Par ceļojumam nepieciešamajiem dokumentiem un ceļošanu COVID-19 laikā tiek sniegta individuāla konsultācija, atbilstoši aktuālajai informācijai!

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti
LR pilsoņa pase/ID karte vai nepilsoņa pase, kas ir derīga vēl 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām. 

Grozījumi piedāvātā ceļojuma programmā un/vai ceļojuma cenā 
Pieļaujami Latvijas Republikas normatīvo aktu ietvaros nodokļu un nodevu izmaiņu gadījumos, ka arī citu apstākļu ietekmē, kas nav atkarīgi no pakalpojumu sniedzēja.

 

PIETEIKŠANĀS CEĻOJUMAM
Rakstiet uz e-pastu:
info@baltictravelstudio.lv | liga@baltictravelstudio.lv
Zvaniet pa tālruni:
+37126450945
Sazinieties ar mums: WhatsApp, Facebook Messenger, Viber vai Skype
Mājas lapa:
www.baltictravelstudio.lv